Выберите город
Добавить объявление
Меню
Блог Магазины Поиск на карте
Категории
Продаж квартири, кімнати Здам квартиру Здам квартиру подобово Куплю квартиру Зніму квартиру Продам дім Здам будинок Куплю будинок

Купити квартиру на Подолі

04 января 2022 85

Купити квартиру на Подолі

Купити квартиру на Подолі мені хотілося дуже давно. Більшість життя я прожив у Подільському районі, але це був не Поділ, а Куренівка. Поділ був мені близький з дитинства так як з першого до четвертого класу (1978-1982) я ходив до дев'ятнадцятої школи на Межигірській. Щодня збігаючи з продовження я з двома своїми товаришами Степом і Валерою вирушав гуляти Подолом. У той час навколо школи та по всьому Подолу відбувалося знесення старих будинків та відселення їх мешканців у нові райони. Ми забиралися до ще не зруйнованих, але вже покинутих мешканцями квартир і з захопленням перебирали старовинні речі, назавжди залишені людьми. Чого там тільки не було, книги, пильні грамофони, альбоми зі старими фотографіями та інше домашнє начиння. Я досі пам'ятаю це почуття, коли перед тобою гора старовинних речей у яких завмерла ціла епоха.

Купити квартиру на Подолі можливо мені захотілося саме завдяки цим спогадам. Звичайно ж ці спогади не обмежувалися лише походами занедбаними будинками. На Подолі ще було дуже багато цікавого. Якщо у кінотеатрі Жовтень крутили індійські фільми, то ми обов'язково були там. Якщо ми були голодні, а голодні ми були після обіду завжди, ми вирушали на Червону площу (нині Контрактова). Там поблизу кінцевої трамваю завжди бабусі в засмальцьованих фартухах продавали неймовірно смачні пиріжки з м'ясом і повидлом. З м'ясом по 10 копійок, а з повидлом по 5 копійок, не кажучи вже про великий вибір морозива. Наш однокласник Сергій, часто вголос мріяв, щоб одна його бабуся продавала там пиріжки, а інша морозиво.

Купити квартиру на Подолі хотілося ще через любов до Історії. Адже саме з Подолу починав будуватись Київ. У той час на Подолі працювало багато археологів, за якими ми, будучи дітьми, постійно спостерігали. Варто було археологам відлучитися на обід, ми відразу проникали на місце розкопок і в швидкому темпі починали проводити свої варварські з погляду археологів розкопки. Вони не раз ловили нас і звітували за наші справи, адже вони працювали пензликами та дрібними щіточками, а ми чим попало включаючи лопати. Ми були певні, що на місцях розкопок неодмінно знайдемо скарб. І коли вони нас ловили, ми для того, щоб пом'якшити їхній гнів, казали, що хочемо також стати археологами. Взагалі ми в пошуках скарбу перерили майже весь Поділ, але крім дрібних монет, величезної кількості черепків, битого посуду та іншого мотлоху нам нічого цінного не зустрічалося. Більше підкований Валера, справедливо з цього приводу помічав, що на Подолі жили переважно ремісники і золото ми тут не знайдемо, а треба рити десь на Печерську. Але ми зі Славою вірили, що і на Володимирській гірці варто копати і на Киселівській.

Купити квартиру на Подолі спочатку я захотів на Андріївському узвозі. Про Андріївський узвіз варто сказати окремо. Ми як юні шукачі скарбів звичайно ж не могли залишити без уваги Андріївський узвіз. Насамперед об'єктом нашої пильної уваги став замок Річарда. Ми були впевнені, що де-не-де, а вже в замку точно має бути скарб, особисто я вважав, що скарб, швидше за все, захований у верхній вежі замку. Озброївшись ліхтариками, ми проникли в замок, який на той час був повністю занедбаний. Всередині в напівтемряві, натикаючись на гори всілякого мотлоху, по залишках чогось схожого на зруйновані сходи ми почали підніматися вище і вище, сподіваючись таким чином дістатися вежі. Варто зауважити, що була вже пізня осінь, вікна були місцями забиті, вже сутеніло, а на вулиці почав дмухати сильний вітер. І раптом коли ми вже були досить високо несподівано пролунало таке виття від якого у мене ледве волосся не стало дибки. Не знаю що в той момент відчули Слава та Валера, а було нам тоді близько десяти років зроду, мені здалося начебто одночасно завила сотня відьом та всіляких привидів. Страх паралізував нас, але вже за пару секунд, ми не пам'ятаючи себе і не дивлячись під ноги рвонули назад. Як ми дісталися до виходу, ніхто з нас до пуття не пам'ятав і потроху приходити до тями ми почали лише вже на вулиці. На той час у привиди ми вже не вірили і вирішили, що швидше за все в замку живе безліч диких собак, які, почувши нас, вирішили одночасно завити. Принаймні, вдруге ми вирішили туди не ходити. Вже набагато пізніше, будучи дорослим, я десь прочитав, що до вою в замку має відношення конструкція печей опалення, які при сильному вітрі починають вити.

Купити квартиру на Подолі на Андріївському узвозі я хотів, бо мене завжди цікавила історія Києва. Тут і Андріївська церква та будинки в яких жив Булгаков. Булгаков жив на Андріївському узвозі 13, де зараз музей, але також якийсь час він жив і в будинку 38 навпроти Андріївської церкви.

На сайті prodam-kvartiru.com.ua я знайшов багато пропозицій, щоб купити квартиру на Подолі. Переглядаючи один із варіантів на початку Хоревої поблизу Храму Святого Миколая Чудотворця, згадую ще одну нашу історію. У той далекий час храм Святого Миколая був забитий і ми вирішили обстежити його зсередини. Залізли ми туди через решітки, всередині було дуже цікаво та практично порожньо. На стінах були чітко видно старовинні фрески, а піднявшись вище, ми зіткнулися з таким шаром пилу, розворотивши який дихати було практично нічим. Не знайшовши нічого для нас цікавого, ми вирішили вилізти назад назовні. Слава і Валера вилізли вдало, а я коли почав пробувати вилізти назад, то виявив, що моя голова не пролазить назад через ґрати. Коли ми залазили всередину, я ще абияк протиснув свою голову між ґратами, яка була на два розміри більша, ніж у Валери та Слави, а назад ні в яку. Отоді мене й охопила паніка. Загалом довелося мені просидіти одному кілька годин у забитому Храмі, доки Слава і Валера не звернулися до міліціонера, що чергував біля Житнього ринку, і той уже не зрозуміло де, напевно в адміністрації, роздобув і приніс ключі від головного входу. Загалом натерпівся я тоді страху.

Купити квартиру на Подолі я хотів також і тому, що недалеко Дніпро. Як же в дитинстві ми заздрили тим хлопцям, які проживали на Набережно-Хрещатицькій, перейшов дорогу і ти вже на Дніпрі. Або жити хоча б на Рибальському півострові, тут уже й гавань у твоєму розпорядженні. Переглянув я безліч варіантів на таких розкішних вулицях, як Сагайдачного, Спаська, Братська, Костянтинівська, Борисоглібська, Покровська та інші. І чим більше я шукав квартиру на Подолі, тим менше мені хотілося купити квартиру на Подолі. Андріївський узвіз здавався мені вже не тим Андріївським узвозом, про який я мріяв. Крім захмарних цін, які рядили продавці квартир на Андріївському, щось ще мене затримувало від ухвалення остаточного рішення. Тільки Андріївська церква, як магніт продовжувала притягувати мене. Переглянувши десятки квартир, які в більшій кількості представлені на prodam-kvartiru.com.ua я зрозумів, що сьогодні Поділ не той, на якому я хотів би жити. Може бути причина, що за останні роки Поділ змінився. Нова забудова, суцільні пробки, може, і це зіграло свою роль. Але швидше за все річ у тому, що коли я хотів купити квартиру на Подолі, я уявляв його іншим. У своєму баченні я представляв Поділ, тим Подолом, по якому я тинявся в дитинстві. А сьогодні це вже інший Поділ, з бізнес-центрами, з новою інфраструктурою.

Купити квартиру на Подолі я хотів, але так і не купив.

Комментарии

Этот Сайт использует файлы cookies для более удобной работы пользователей с ним. Продолжая любое дальнейшее использование Сайта, Вы соглашаетесь с этим. Более подробная информация доступна в Политики использования cookie

Понятно
Аукцион завершен
минут
секунд
Выбрано
Добавить
Аукцион завершен
Скрыть параметры
Все параметры
Вы действительно хотите удалить страницу?